Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu i jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za każdą ofiarę wspierającą nasze zobowiązania dotyczące termomodernizacji.

Składam serdeczne podziękowania za modlitwę w intencji ś.p. księdza kanonika Włodzimierza Torbus; ks.bp.Grzegorzowi Kaszak, wszystkim Kapłanom koncelebrującym Mszę św, wszystkim Pocztom Sztandarowym, Władzom Parlamentarnym i Gminnym z P. Wójt Małgorzatą Bednarek, Przedstawicielom Zakładów Pracy, Szkoły i różnych instytucji społecznych, Szkolnej Orkiestrze Dętej, P. Organiście Wojciechowi i Chórowi, Druhom Strażakom za piękną asystę i wartę honorową, Górnikom, Kołu Gospodyń Wiejskich, P. Annie Dydak, P. Annie Hetmańczyk za piękne wieńce, P.Sołtys Paulinie Skowrońskiej za przygotowanie prezentacji multimedialnej, Kołom Żywego Różańca za przewodniczenie modlitwie różańcowej, Służbie Liturgicznej Ołtarza i wszystkim, którzy w tych dniach wspierali obecnością najbliższą rodzinę.

W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W piątek zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę po Mszy św. o g. 16.00.

Zachęcam do praktyki Jałmużny Wielkopostnej. Dla chętnych są do odebrania w zakrystii puszki, które zwracamy z naszą ofiarą dla ubogich po okresie Wielkiego Postu w Niedzielę Miłosierdzia. Są również do zakupienia, wspierając Caritas, Paschaliki na Wigilię Paschalną.

Już za tydzień rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne.
Dzień Spowiedzi to Poniedziałek 23 marca.
W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 9.00 i 18.00. Spowiedź w Poniedziałek od 8.30-10.00 i od 17.00-19.00.
Dzieci, osoby starsze i wszyscy, którzy lękają się niech pozostaną w domu. Jeśli sytuacja się pogorszy rekolekcje zostaną odwołane.

Dziękuję Paniom: Lucynie Kozera, Ilonie Masło, Halinie Kotuła, Krystynie Kłys, Magdzie Sapińskiej, Beacie Chudy, Zofii Ferdyn i Mieczysławie Romik za przygotowanie Kościoła na uroczystości pogrzebu.

Życiorys śp. ks. kan. Włodzimierza Torbusa.

Zachęcam do lektury świeżej prasy katolickiej.

Intencje Mszy św.