Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Następna Niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00. Po Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy.

W Wielki Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.00. Następnie Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim do północy. Przypominam o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości w tym dniu. Zachęcam do zachowania postu także w Wielką Sobotę.
Druhów Strażaków proszę o wystawienie warty przy Grobie Pańskim.
Ofiary z Wielkiego Piątku przeznaczone są na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 09.00-12.00 co pół godziny.
Pamiętajmy przy poświęceniu o Adoracji przy Grobie Pańskim. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 21.00, Liturgią Światła, następnie Liturgia Słowa Bożego, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna i Procesja Rezurekcyjna.
Pamiętajmy o przyniesieniu świec na Liturgię Wigilii Paschalnej.
W czasie Triduum Paschalnego biorąc udział w Liturgii można codziennie uzyskać odpust zupełny.

W czwartek proszę o posprzątanie kościoła na Święta.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

Niech Błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj umocni Nas na cały Wielki Tydzień.