Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W naszej Parafii w szczególny sposób czcimy naszą Patronkę św. Jadwigę Śląską. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczy i wygłosi Słowo Boże Prefekt Wyższego Seminarium Diecezji Sosnowieckiej ks. Paweł Krawczyk. Ze względu na pandemię nie będzie ucałowania Relikwii naszej Patronki. Ofiary z racji przeżywanej również Niedzieli Seminaryjnej przeznaczamy na potrzeby Seminarium.

W liturgii tego tygodnia we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych oraz wspomnienia obowiązkowe; w środę św. Jana Kantego, Prezbitera, w piątek św. Jana Pawła II, Papieża.

Dziękuję Paniom; Krystynie Kłys, Lucynie Kozera, Magdzie Sapińskiej, Zofii Ferdyn, Halinie Kotuła, Mieczysławie Romik za przygotowanie naszej świątyni na Odpust. Dziękuję Panu Ryszardowi Bacia za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii,P. Teresie Holik za opiekę nad pomnikiem Papieża, P. Joli Wróbel za opiekę nad Grotą MB, a Pani Mieczysławie za piękne wszystkie dekoracje kwiatowe.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. To czas szczególnej modlitwy do Boga, aby zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Możemy już zgłaszać zmarłych z naszych rodzin na wypominki.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii. W tym tygodniu na cmentarzu zakończono prace nad zadaszeniem ołtarza. Bardzo dziękuję firmie „ AGRO-SUR ‘’ i właścicielowi wywodzącemu się z ziemi rogoźnickiej Panu Wojciechowi Surowiec za projekt i wykonaną pracę.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj, pozwala nam kroczyć za Jezusem na wzór naszej Patronki św. Jadwigi Śląskiej.