Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które żyją w krajach głodujących czy prowadzących wojnę.

Jutro rozpoczynamy czerwiec miesiąc poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwie przed Mszą św. popołudniową. Jednocześnie rozpoczynamy IX tydzień okresu zwykłego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Według ostatnich zaleceń nie ma już ograniczeń ilości wiernych uczestniczących we Mszy św. czy Nabożeństwach.

Codziennie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Holik Krzysztof wolny zam. par. tutejsza i Papała Katarzyna wolna zam. Dziećkowice par. p/w Wszystkich Świętych w Mysłowicach – Dziećkowicach. Zap. II.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Niech Bóg Swoją Łaską wynagradza za przekazywane ofiary na potrzeby Parafii. Po kilku konsultacjach z artystami sztuki sakralnej, jak zapewne zauważyliśmy została troszkę ozłocona nasza Świątynia. Nie kosztowało to troszkę ale na pewno sprostamy i temu zadaniu.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na Niedzielę.

Intencje Mszy św.

Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał. ALLELUJA !!!