Dzisiaj VI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, dotknięte różnego rodzaju chorobami.

W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W piątki o 16.30 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę zaraz po Mszy św. o 16.00.

W czwartek przypada 37rocznica Święceń Biskupich ks. bpa Piotra Skucha. Módlmy się dla Czcigodnego Jubilata o obfite błogosławieństwo, dobre zdrowie i opiekę św. Patrona.

Jutro zostaną rozebrane rusztowania i w całej pełni będziemy mogli cieszyć się naszym Witrażem. Składa się z 55 części i przestawia wg projektu sceny z życia św. Jadwigi Śląskiej – Patronki naszej Parafii. Całkowity jego koszt związanych z wykonaniem prac przygotowawczych, wykonawczych, montażowych wyniósł 176.850 zł.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Z 600 rodzin, na witraż nad Ołtarzem 274 rodziny przekazało ofiarę w wysokości 79.800 zł. Plus 50 000 zostało ofiarowane na nasz witraż przez pewną Wspólnotę Rodzinną. Ja również znaczną część swoich ofiar przeznaczyłem na nasz cel. Do całkowitego rozliczenia brakuje nam 28.000. Serdecznie dziękuję za troskę o naszą Świątynię i jestem pewny, że nasze wspólne dzieło-Piękny Witraż- będzie sprzyjać duchowym naszym przeżyciom i przyczyni się do jeszcze cieplejszego kościoła, bo przybyły kolejne trzy szyby w naszych oknach.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Jutro po południu proszę o posprzątanie kościoła po rozebraniu rusztowań.

Błogosławieństwo jakie dzisiaj otrzymujemy niech jeszcze bardziej pozwala nam ufać Panu Bogu na drodze wiary, którą nas prowadzi.