Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszy św. o 10.30 poświęcenie palm z żywych gałązek krzewów lub drzew, a po niej rozstrzygnięcie konkursu.

W liturgii we wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Świętego.

W imieniu opiekunów Drogi św. Jakuba zapraszam do udziału w pielgrzymce pieszej, która odbędzie się w Niedzielę Palmową. Pielgrzymi wyruszą z naszego kościoła ok.godz.9.00, przez Siemonię do Sączowa na Mszę św.w ich intencji o godz.12.00. Trasa liczy ok. 11 km.

W piątki o 16.30 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza Róży za ostatnio przewodniczenie naszej modlitwie. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę zaraz po Mszy św. o godz.16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Dziękujemy księdzu Adrianowi Sroka za przewodniczenie naszym Rekolekcjom i dziękuję Wszystkim, którzy skorzystali z tego szczególnego wielkopostnego czasu. Można jeszcze kupić baranki.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Ks. Proboszcz wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką reaktywował Konkurs na Palmę Wielkanocną. W sobotę przed Niedzielą Palmową odbędą się bezpłatne międzypokoleniowe Warsztaty tworzenia palm. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u Pani Sołtys.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Błogosławieństwo jakie otrzymujemy niech dodaje sił, abyśmy nie unikali krzyża.