Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przyjmijcie kochani z serca płynące życzenia zdrowia i aby, duch każdego z nas w pełni zmartwychwstał z Chrystusem, abyśmy wyrażali prawdziwe i szczere przywiązanie do Jezusa, które godne jest Jego przyjaciół. Radujemy się, ponieważ Chrystus nie został w grobie. Należy do świata żyjących, nie do świata umarłych. Radujemy się, ponieważ jest On-Alfą i Omegą, istnieje nie tylko wczoraj, ale dziś i na wieki.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej Parafii przeżywać będziemy wraz z Caritas Diecezjalny Dzień Dobra. Msza św. popołudniowa z g. 16.00 będzie odprawiana o g.14.00. Bardzo serdecznie zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, po tej modlitwie, na Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i od 16.00 na Piknik przy Parafii. Czeka na dzieci i na nas wiele atrakcji. Dziękujemy Caritas Diecezji za możliwość Świętowania w naszej Parafii.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiary składane na nasz witraż.

Dziękuję Dzieciom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Przedstawicielom Wspólnoty Parafialnej za modlitwę, kwiaty i życzenia, jakie otrzymałem w Wielki Czwartek. Dziękuję Paniom; Danucie Cygan, Jadwidze Śliwińskiej, Krystynie Kłys, Eugenii Możdżeń, Zofii Ferdyn, Lucynie Kozera, Ilonie Masło, Teresie Holik, Mieczysławie Romik, Panu Stanisławowi Ferdyn za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na Święta. Paniom Teresie Holik Mieczysławie Romik za posprzątanie w sobotę po poświęceniu pokarmów. Dziękuję bardzo Paniom Magdalenie, Kamili i Aleksandrze, za piękną oprawę muzyczną Triduum Paschalnego. Dziękuję Panu Organiście Wojciechowi. Dziękuję Druhom Strażakom za Wartę Honorową przy Grobie Pańskim, Pocztom Sztandarowym, Szafarzom Eucharystii, Lektorom i całej Służbie Liturgicznej za oprawę Procesji Rezurekcyjnej i Wszystkim uczestnikom Liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Korneli Pawełczyk i Jakubowi Nowakowskiemu za zasilenie „czwartej szuflady”.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.