Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej Parafii przeżywamy wraz z Caritas Diecezjalny Dzień Dobra. Msza św. popołudniowa z g.16.00 będzie odprawiana o g.14.00. Bardzo serdecznie zapraszam Parafian i Gości na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00. Po tej modlitwie ok.15.15, na Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i od 16.00 na Piknik przy Parafii. Czeka na dzieci i na nas Wszystkich wiele atrakcji. Dziękujemy ks. Przemysławowi Szot Dyrektorowi Caritas Diecezji za możliwość Świętowania w tym roku w naszej Parafii. Dziękujemy ks. Łukaszowi Gładki zastępcy Dyrektora Caritas za głoszone Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych.

Rozpoczyna się 71 Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na dzieła Caritas w naszej diecezji.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiarę z racji poświęcenia pokarmów w wys.1510 zł, złożoną na nasz witraż. Do obecnego czasu na witraż złożyło ofiarę 291 rodzin. Za ogrzewanie K-ła w okresie od 01.03.2023 do 29.02 2024 Parafia otrzymała rachunek 26 014 zł.

Dziękuję Panom; Mariuszowi Łaski za transport i pomoc wraz z Rafałem Wadowskim, Pawłem Przybyłkiem, Mateuszem Łaski za przygotowanie stołów i ławek na Piknik. Pani Mieczysławie Romik za przygotowanie kościoła na niedzielę. Paniom Elżbiecie Kulik i Mirosławie Lisik za uporządkowanie klombów. Dziękuję Monice i Jackowi Nowickim za przygotowanie Obrazu Miłosierdzia. Dziękuję Mateuszowi Król za zamontowanie Baneru na zewnątrz. Dziękuję Druhom Strażakom OSP za obecność i zabezpieczenie „strefy zero” szczególnie dla dzieci. Dziękuję Adasiowi Horzelskiemu za zasilenie „czwartej szuflady” w podziękowaniu za przyjęcie przez niego I Komunii św.

Błogosławieństwo, które przyjmujemy niech umacnia nas w wierze w miłosierdzie Boga i sprawia abyśmy byli miłosiernymi wobec innych.