Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który zwieńczy Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Biorąc udział w Liturgii Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) codziennie zyskujemy odpust zupełny.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Dziękujemy Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej, liturgię rozpoczniemy o godz.17.00 Drogą Krzyżową. Adoracja przy Grobie Pańskim, do której z serca zachęcam do godz. 23.30. Ofiara składana w tym dniu jest przeznaczona na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Druhów Strażaków proszę o Wartę Honorową przy Grobie. Pamiętajmy o zachowaniu postu i wstrzemięźliwości w tym dniu.

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Pana oraz Jego zstąpienie do otchłani. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 9.00-11.30. Z racji poświęcenia pokarmów możliwość złożenia ofiary do puszki na nasz Witraż. Wigilię Paschalną rozpoczniemy od poświęcenia ognia o 21.00 i zakończymy Procesją Rezurekcyjną. Pamiętajmy o zabraniu świec na przyrzeczenia chrztu. Druhów Strażaków i wszystkie Grupy parafialne proszę o uroczystą asystę na Procesji.

W Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia w naszej Parafii przeżywać będziemy wraz z Caritas Diecezjalny Dzień Dobra. Bardzo serdecznie zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00, po tej modlitwie, na Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i od 16.00 na Piknik przy Parafii. Czeka na dzieci i na nas wiele atrakcji. Dziękujemy Caritas Diecezji za możliwość Świętowania w naszej Parafii.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję Pani Joli Wróbel za udekorowanie Groty MB, a Pani Teresie Holik za udekorowanie pomnika JP II, na Święta.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Proszę o posprzątanie kościoła w środę po południu i w sobotę po poświęceniu i posprzątanie terenu wokół kościoła na Święta.

Błogosławieństwo jakie otrzymujemy niech dodaje sił, abyśmy nie unikali krzyża.