Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare ( Radujcie się ). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Sakramentów Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „ Niedziela Róż ”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami.

W środę przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Papieżu w naszych modlitwach.

W piątki o 16.30 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Najbliższą Drogę Krzyżową będzie prowadzić Liturgiczna Służba Ołtarza. Dziękujemy Róży Dzieci za ostatnie przewodniczenie naszej modlitwie. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę zaraz po Mszy św. o godz.16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wspierając dzieła Caritas, w cenie 10 zł, możemy jeszcze nabywać Baranki Wielkanocne do naszej „ Święconki”.

Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Dzieci i Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz.10.30.
Jutro Dzień Spowiedzi. Dorośli od 8-9 i 16.30-17.30. Dzieci i Kandydaci do Bierzmowania od 16.00-16.30. Msze św. z nauką rekolekcyjną jutro i we wtorek o g. 09.00 i 17.00. Dla uczniów naszej Szkoły, Msza św. z nauką rekolekcyjną we wtorek o 10.00. Rekolekcjom przewodniczy ks. Adrian Sroka. Przybył do nas z Podkarpacia. Pamiętajmy na modlitwie o naszym Księdzu Rekolekcjoniście, aby sam Duch Święty, przez jego usta umacniał nas na Drodze Wiary.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Ks. Proboszcz wraz z Panią Sołtys i Radą Sołecką reaktywował Konkurs na Palmę Wielkanocną. W sobotę przed Niedzielą Palmową odbędą się bezpłatne międzypokoleniowe Warsztaty tworzenia palm. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u Pani Sołtys. Rozstrzygniecie konkursu po Mszy św. o 10.30 w N. Palmową.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Wojciechowi Wyderka za zasilenie „czwartej szuflady”.

Błogosławieństwo jakie otrzymujemy niech umacnia nas, szczególnie na dni naszych rekolekcji.