Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła-ostatnia roku liturgicznym. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi. W następną I Niedzielę Adwentu i kolejnego miesiąca, Adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W liturgii tygodnia w czwartek Święto św. Andrzeja, Apostoła. Przeżywamy również pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Prace przy położeniu granitowych płyt na wejściu do kościoła, a przede zrobienie konkretnej izolacji, aby już nie dostawała się woda do pomieszczenia pod schodami, obok Sali Pamięci – bo to była priorytetowa sprawa – zostały zakończone. Pozostało jeszcze umycie ich, zaimpregnowanie i uzupełnienie fug, ale pogoda na taką kosmetykę na chwilę obecną nie pozwala. W grudniu jeszcze ma być kilka dni ciepłych i myślę, że uda się dokończyć te prace. Natomiast na witraż nad Ołtarzem 156 rodzin przekazało ofiarę.

Dla chętnych są do nabycia w zakrystii kalendarze w cenie 8 i 10 zł. Możemy wspierając Dzieła Caritas też nabywać Świece Wigilijne. Mała w cenie 10, duża w cenie 20 złotych.

Niech błogosławieństwo jakie dziś przyjmiemy, umacnia nas, abyśmy w ciągu życia czynili dobro, które ukazuje wielkość naszej wiary.