Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Następna Niedziela jest ostatnią roku liturgicznego. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy-patronki muzyki kościelnej. Powierzamy Jej orędownictwu organistów i wszystkich zaangażowanych w muzykę i śpiew podczas liturgii. W piątek św. Męczenników Andrzeja Dunk-Lac, Prezbitera i Towarzyszy.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Pani Annie Dydak za zasilenie szuflady. Bardzo dziękuję 5 naszym Druhom Strażakom za wyczyszczenie rynien na kościele.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na ile pogoda pozwala, wieńczymy prace przy położeniu granitowych płyt na wejściu do kościoła. Na witraż nad Ołtarzem 155 rodzin przekazało ofiarę.

Dla chętnych są do nabycia w zakrystii kalendarze w cenie 8 i 10 zł. Możemy wspierając Dzieła Caritas też nabywać Świece Wigilijne. Mała w cenie 10, duża w cenie 20 złotych.

Niech błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy w ciągu życia powierzone nam talenty pilnie pomnażali. To kapitał, z którego przyjdzie się każdemu osobiście rozliczyć.