Dzisiaj XXXI Niedziela Zwykła i jednocześnie pierwsza miesiąca kiedy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcam wszystkich w dni powszednie o 16.40 do uczestnictwa w Nabożeństwie za zmarłych. Do środy Różaniec będziemy odmawiać, wypraszając niebo dla zmarłych z naszych rodzin, z racji oktawy uroczystości Wszystkich Świętych. Przez oktawę, każdego dnia możemy zyskać odpust zupełny dla duszy w czyśćcu cierpiącej, nawiedzając cmentarz lub kościół i modląc się za zmarłych.

W czwartek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej-Matki wszystkich kościołów świata.

W sobotę przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Jakubowi Czapla za zasilenie szuflady.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Czekamy ciągle na dobrą pogodę, aby położyć granitowe płyty na wejściu do kościoła. Na witraż nad Ołtarzem 151 rodzin przekazało ofiarę.

Niech Wszystkich Nas Bóg ma w swojej opiece, a zmarłych z naszych rodzin obdarzy chwałą nieba.