Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła, wieńcząca Tydzień Misyjny.

Zachęcam wszystkich w dni powszednie o 16.40 do uczestnictwa w Nabożeństwie październikowym. Różaniec będziemy nadal odmawiać, wypraszając niebo dla zmarłych z naszych rodzin, przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Również przez oktawę, możemy zyskać odpust zupełny dla duszy w czyśćcu cierpiącej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

W środę 1 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wejściu na cmentarz, zwyczajem lat ubiegłych, możemy złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Seminarium Duchownego.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. To czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Msza św. w tym dniu jest w intencji zmarłych z naszej Wspólnoty parafialnej w ostatnim roku.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie Romik za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Czekamy ciągle na dobrą pogodę, aby położyć granitowe płyty na wejściu do kościoła. Na witraż nad Ołtarzem 146 rodzin przekazało ofiarę.

Możemy zgłaszać zmarłych na wypominki oktawalne lub roczne.

Niech Wszystkich Nas, Bóg i Wszyscy Święci mają w swojej opiece.