Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Ofiarą do puszek wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcam wszystkich w dni powszednie o 16.40 do uczestnictwa w Nabożeństwie październikowym. Z racji Dnia Nauczyciela i święta św.Łukasza Ewangelisty w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich nauczycielach i profesorach, lekarzach i pielęgniarkach.

Zapraszam Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. na spotkanie we wtorek 17 X o godz.19.00.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie, za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła. Dziękuję P. Teresie Holik za prace przy pomniku św. Jana Pawła II. Z racji zbliżającego się Odpustu proszę o generalne posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Czekamy na wyschnięcie wylewki, aby położyć nowe granitowe płyty na wejściu do kościoła. Na witraż nad Ołtarzem 140 rodzin przekazało ofiarę.

Już za tydzień będziemy przeżywać parafialną Uroczystość Odpustową ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Śląskiej. Sumie Odpustowej o godz.12.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak. W tym dniu będziemy gościć kleryka naszego seminarium z racji Niedzieli Powołaniowej. Spotkanie dla osób dorosłych będzie po Mszy św. o godz. 08.00, natomiast z dziećmi i kandydatami do bierzmowania po Mszy św. o godz.12.00. Złożoną ofiarą wspieramy Seminarium i Papieskie Dzieła Misyjne z racji przypadającej również w tym dniu Niedzieli Misyjnej.

Możemy już zgłaszać zmarłych na wypominki oktawalne lub roczne.