Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie pierwsza miesiąca, kiedy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Rozpoczynamy miesiąc różańca.

Jutro o godz. 16.30 zostaną wprowadzone do naszej Świątyni, Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Zapraszam Rodziny Parafii szczególnie z dziećmi na Mszę św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże, ks. Karol Nędza, dyrektor Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji. Następnie zapraszam o godz. 20.00 na osobistą modlitwę. O godz. 20.30 rozpoczniemy rozważania z Różańcem i Apelem Jasnogórskim zwieńczymy dzień.

We wtorek zapraszam o godz. 09.00 na Mszę św. w intencji Rodzin naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 14.00 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i o godz. 15.00 pożegnamy Relikwie.

Zachęcam wszystkich w dni powszednie o 16.40 do uczestnictwa w Nabożeństwie październikowym.

W sobotę NMP Różańcowej. W tym dniu przypada 15 rocznica śmierci ks.bpa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym pasterzu diecezji.

Dziękuję Rodzicom dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. za złożenie 22 Deklaracji. Do S.Bierz.jest 17 Dekl.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzieci zachęcam do spowiedzi i Nowenny 9 pierwszych piątków.

Dziękuję Pani Mieczysławie, za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jak zapewne zauważyliśmy Witraż po renowacji wrócił na swoje miejsce, jak również zostały rozpoczęte prace przed wejściem do Świątyni. Na witraż nad Ołtarzem 127 rodzin przekazało ofiarę.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj Najświętszym Sakramentem dodaje nam sił do pracy w Winnicy Pana.