Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

W tym tygodniu w liturgii; jutro święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika- Patrona Polski. Patrona dzieci i młodzieży. Polecajmy w modlitwach dzieci i młodzież naszej parafii, aby byli wierni Chrystusowi i odważnie podążali za wskazaniami Ewangelii. W środę wspomnienie obowiązkowe św. Męczenników, w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wspomnienie obowiązkowe św. Pio z Pietreciny.

Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. proszę o odbiór i wypełnienie Deklaracji i do końca września z metryką chrztu-jeśli dziecko nie było chrzczone w naszej parafii-proszę o zwrot tych Deklaracji.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie, za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła. Dziękuję za zasilenie „czwartej szuflady” dla Rodzin; Sobiech i Kozyra.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na witraż nad Ołtarzem 119 rodzin przekazało ofiarę.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj, sprawia, że będziemy przebaczać tyle razy, ile razy sytuacja będzie od nas tego wymagała. By nam również przebaczono.