Dzisiaj XVII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich odpoczywających na wakacjach o szczęśliwy powrót do domu.

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień- czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

W środę w dzień Najświętszej Maryi Panny Anielskiej przypada odpust Porcjunkuli. Kustosz Sanktuarium zaprasza na ten odpust do Dąbrowy Górniczej. Szczegóły na plakacie w gablocie. W piątek 4 sierpnia Dom Kultury w Bobrownikach zaprasza na koncert Edwarda Simoni. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Marii Vianneya. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Z racji moich imienin dziękuję za modlitwę i pyszny tort dla Członkiń Koła Żywego Różańca, za oprawę muzyczną Mszy św. Chórowi Kościelnemu i Panom Organistom Leszkowi i Wojciechowi, dziękuję za modlitwę dla Pani Wójt Małgorzaty i jej męża Tomasza, Kołu Gospodyń, „ Rogozankom”, Druhom OSP, Służbie Liturgicznej i wszystkim Wam za życzliwość, życzenia, kwiaty i prezenty.

Zachęcam do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach diecezjalnych na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dziękuję Pani Mieczysławie, za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na Witraż nad ołtarzem do tej chwili 75 rodziny przekazały ofiarę. Przekroczyliśmy już 1/10 rodzin naszej Parafii.

Niech błogosławieństwo pomaga nam dostrzegać prawdziwy dla nas skarb.