Dzisiaj XVI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętamy o szacunku dla Nich i modlitwie. Pamiętajmy także o modlitwie za wszystkich odpoczywających na wakacjach o szczęśliwy powrót do domu.

We wtorek będziemy obchodzić Święto św. Jakuba Apostoła. Tradycyjnie w tym dniu przyzywamy także wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Za tydzień po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; w środę św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

Zachęcam do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach diecezjalnych na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dziękuję Pani Mieczysławie, za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które systematycznie ofiarowują kwiaty do kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na Witraż nad ołtarzem do tej chwili 62 rodziny przekazały ofiarę. Przekroczyliśmy w tym miejscu 1/10 rodzin naszej Parafii.

Niech błogosławieństwo pomaga nam odróżniać pszenicę od kąkolu.