Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; w środę NMP Wspomożycielki Wiernych, a w piątek św. Filipa Neri, Prezbitera i Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie w int. wszystkich matek.

Trwa maryjny miesiąc-maj. Zapraszam na Nabożeństwo ku czci NMP, które sprawujemy przed Mszą św. popołudniową.

Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę Mszę św. o godz. 18.00 będzie celebrował ks. bp Piotr Skucha, wygłosi Słowo Boże i udzieli Sakramentu Bierzmowania.
W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla rodzin dzieci i dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o godz.19.00. Spowiedź dla dzieci komunijnych i tylko dzieci w sobotę o g.09.00.
Rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do Bierzmowania proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół kościoła i przed plebanią.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. W czerwcu są zaplanowane prace związane z generalnym remontem schodów wejściowych do naszej Świątyni.

W odpowiedzi na pragnienie wielu parafian, został przygotowany przez Pracownię Witraży „ Glasini” z Chorzowa, kompleksowy Projekt Witraży do naszej Świątyni. Po pełnej akceptacji Diecezjalnej Komisji do Spraw Sztuki Sakralnej, przedstawiam ten projekt. Jego realizacja zależy od naszych ofiar. Jeśli każda rodzina naszej Parafii przekazałaby 300 zł, to Witraż na ścianie głównej ołtarza przedstawiający sceny z życia św. Jadwigi Śląskiej, naszej Patronki stałby się chlubą naszego kościoła.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć; Błaszczyk Brajan, wolny zam. par. tutejsza i Danecka Magdalena, wolna zam. par. NSPJ w Dobieszowicach zap. III.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj, kieruje nasz wzrok i nasze serca ku Niebu.