Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Gościom i Parafianom składam najserdeczniejsze życzenia. W pieśni wielkanocnej śpiewamy „Chrystus zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest. Iż mamy zmartwychpowstać z Panem Bogiem królować. ALLELUJA.” Niech ta prawda umocni waszą wiarę nadzieję i miłość. Błogosławionych Świąt. Gdyby chora osoba w domu chciała przyjąć dziś czy jutro Pana Jezusa proszę zgłosić.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Zwracamy puszki na jałmużnę.

W Piątek w octawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję Pani Joli Wróbel za udekorowanie Groty MB i Pani Teresie Holik za udekorowanie Pomnika JPII na święta. Dziękuję za posprzątanie Kościoła; Danucie Cygan, Krystynie Kłys, Lucynie Kozera, Ilonie Masło, Jadwidze Śliwińskiej, Teresie Holik, Mieczysławie Romik i Stanisławowi Ferdyn, Paniom Teresie Holik i Mieczysławie Romik za posprzątanie po poświęceniu pokarmów. Dziękuję za piękne Palmy; tę największą przy ołtarzu Matki Bożej- Patrycji Rutyna i grupie dzieci, które prowadzi, oraz dwie przy ołtarzu naszej Patronki- Wojciechowi Wyderka i Pawłowi Horzelskiemu z mamą i braćmi.

Bóg zapłać i ogromne podziękowania dla; prowadzących śpiew w czasie Triduum Paschalnego: Paniom Magdalenie, Aleksandrze, Kamili i Mateuszowi oraz dla Szafarzy i Służby Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję bardzo Druhom Strażakom OSP za Wartę Honorową przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę i Uroczystą Asystę w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Dziękuję Pocztom Sztandarowym i Wszystkim przeżywającym Triduum Paschalne w naszej pięknej i ciepłej Świątyni.

Niech błogosławieństwo sprawi, że uwierzymy, że Chrystus chce zmartwychwstać w każdym z nas i zmienić nasze życie. ALLELUJA.