Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W liturgii tygodnia w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego Biskupa i Męczennika.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dzieci na Mszy o 10.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci w środę o godz.16. Pamiętajmy o dekoracji domów i okien. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30 i tym razem pójdziemy ulicami; Kościuszki, następnie Fabryczną potem Ogrodową i wrócimy do kościoła ul. Kościuszki. I Ołtarz proszę aby przygotowali mieszkańcy ul. Kościuszki, II ul. Fabrycznej, III ul. Ogrodowej i IV ul. Węgroda, gdzieś blisko swojego skrzyżowania. Ramy główne Ołtarzy są przygotowane do zabrania w kościele.

Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam na Nabożeństwo ku czci NSPJ, które sprawujemy przed Mszą św. popołudniową.

Dziękuję P. Annie Dydak za piękne przygotowanie dzieci i młodzieży do przyjęcia I Komunii św, i przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Liczę, że dojrzałość wiary będą wyrażać na niedzielnej Eucharystii. Dziękuję dla Rodziców Dzieci Komunijnych za dar dla parafii w postaci ofiary 1000 zł, i za złożoną dla mnie intencję mszalną, a dzieciom za dar Dzieci Komunijne-Dzieciom Misji w wys.950zł.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę, a Pani Teresie Holik za pielęgnowanie pomnika św. Papieża.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Jest przygotowany Projekt Witraży do naszej Świątyni. Na Witraż nad ołtarzem do tej chwili, 5 rodzin już przekazało ofiarę.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć; Sobiech Jakub wolny zam. par. Bożego Ciała w Bytomiu i Gugała Tatiana wolna zam. par. tut, Zap. II.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy Najświętszym Sakramentem, pozwala nam mocniej uwielbiać Trójcę Świętą.