Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Następna to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Zachęcam z racji zbliżających się świąt do przystrojenia przydrożnych krzyży. Jutro zapraszam do sprzątania i przygotowania Świątyni na święta.

W Wielki Czwartek w Liturgii, dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu Zachęcam do osobistej adoracji.

W Wielki Piątek Liturgię rozpoczniemy Drogą Krzyżową. Pamiętajmy o zachowaniu postu i wstrzemięźliwości w tym dniu. Ofiary zbierane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Druhów Strażaków proszę o wystawienie Warty Honorowej przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mekę i śmierć Pana oraz zstąpienie Jego do otchłani. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 9.00 do 11.30. Potem zapraszam ze trzy osoby do ponownego sprzątania świątyni. Zachęcam do zachowania postu także w tym dniu, aż do Wigilii Paschalnej, „ aby dzięki temu Liturgię Wielkiej Soboty-Wigilię Paschalną, która jest matką wszystkich wigilii rozpoczniemy o godz. 21.00. Zwieńczymy ją Procesją Rezurekcyjną . Proszę o zabranie z domu świec na czas przyrzeczeń chrzcielnych i procesję. Druhów Strażaków, Poczty Sztandarowe i całą Służbę Liturgiczną proszę o uroczystą asystę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek m-ca.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję Pani Joli Wróbel za udekorowanie Groty MB i Pani Teresie Holik za udekorowanie Pomnika JPII na świeta.

Niech błogosławieństwo dzisiejsze sprawi, że poczujemy, że nasze życie obraca się w rekach Boga.