Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna-Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Następna niedziela jest pierwszą miesiąca, kiedy Adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Jutro rozpoczyna się maryjny miesiąc-maj. Zapraszam na Nabożeństwo ku czci NMP, które będziemy sprawować przed Mszą św. popołudniową.

W środę 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski-głównej Patronki naszej Ojczyzny, i 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszej Ojczyzny i o rodakach mieszkających na obczyźnie.

Caritas naszej diecezji zaprasza 22 maja, godz.19.00,na KONCERT „ Gramy dla Mamy”. Gwiazdą wieczoru w Arenie Będzin jest zespół ZAKOPOWER. Bilety-Cegiełki wsparcia o wartości 40 zł można nabywać w zakrystii.

W czwartek wspominamy św. Floriana-patrona Strażaków. Zapraszam na Mszę św. dziękczynno-błagalną w int. Strażaków i Ich Rodzin w następną niedzielę o godz.16.00.

Rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie dla Grupy dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania. Pani Ania na bieżąco informuje swoich uczniów o terminach tych spotkań.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Cieszy serce, że udało się Parafii wymienić ochronne bariery przed wejściem do kościoła. Bardzo dziękuję Panu Jarosławowi Chryczyk, za sprawną akcję przy tych pracach, bo związane były one z zajęciem pasa ruchu, na co Parafia, po złożeniu podania do Zarządu Powiatowych Dróg, otrzymała wymaganą zgodę.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Niech błogosławieństwo dodaje sił w modlitwie o powołania.