Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia, z tej racji nie będzie Mszy św. o godz.16.00.

Przypominam o zachowaniu tradycji polskich podczas Wigilii. Pasterkę o 24.00 poprzedzi półgodzinne czuwanie modlitewne.

Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkim Gościom i Parafianom składam Najserdeczniejsze życzenia! Niech przeżywana w rodzinnej atmosferze Tajemnica Narodzin Zbawiciela, wypełnia serca Bożą Łaską, stając się źródłem nadziei, pokoju i miłości. Niech Maryja chroni i wyprasza łaski każdego dnia.

Do naszych domów na Stół Wigilijny zostały dostarczane Poświęcone Opłatki. Z serca dziękuję; Halinie Gorczyckiej, Zofii Ferdyn, Stanisławie Jareckiej, Honoracie Ziemba, Krystynie Pilis, Krystynie Kłys, Stanisławowi Ferdyn za pomoc w ich rozprowadzeniu Ofiarę w wysokości 10.715 zł, przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Jeśli są Rodziny, które nie mają jeszcze Opłatków, można się zaopatrzyć w nie w zakrystii.

Dziękuję Panu Tomaszowi Demidow za ofiarowanie choinek i dostarczenie ich do kościoła wraz z Panem Andrzejem Chrobak. Druhom OSP Panom; Dawidowi i Rafałowi Gajdzik, Bogusławowi i Adamowi Ferdyn, Bartoszowi Krański za ich oprawienie. Dziękuję P. Annie Hetmańczyk za ofiarowanie białych gwiazd betlejemskich.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na Święta; Krystynie Kłys, Ilonie Masło, Lucynie Kozera, Jadwidze i Stanisławowi Śliwińskim, Zofii Ferdyn, Danucie Cygan, Mieczysławie Romik i Stanisławowi Ferdyn. Dziękuję za zasilenie 4 szuflady Arkowi Ziemiańskiemu oraz Zuzi i Wickowi. Dziękuję Dzieciom za łańcuch na choinkę. Panom Jackowi, Rafałowi, Dariuszowi, Szafarzom, Lektorom i Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie i udekorowanie Szopki.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zostały zakończone prace związane z izolacją i nowym tarasowym wejściem do kościoła. Koszt tej inwestycji to 22.500 zł. Na witraż nad Ołtarzem 172 rodziny przekazały ofiarę.

Ofiary z Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, a ze święta św. Szczepana na uczelnie katolickie.

„Bóg staje się człowiekiem, aby spotkać każdego z nas. Pozwólmy aby ta wielka tajemnica przemieniała nasze życie.” św. Jan Paweł II.