Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Chrystus obecny pośród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia, z tej racji nie będzie Mszy św. o godz.16.00.

Do naszych domów na Stół Wigilijny są dostarczane przez znane osoby z parafii Poświęcone Opłatki. Ofiarę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Jeśli są Rodziny, które nie otrzymały jeszcze Opłatków, można się zaopatrzyć w nie w zakrystii.

Dzieci zapraszam na swoje ostatnie w tym roku, Msze św. roratnie o NMP we wtorek i piątek.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Bardzo proszę o generalne posprzątanie kościoła na święta. Panów bardzo proszę w czwartek po południu o oprawienie choinek do kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na witraż nad Ołtarzem 169 rodzin przekazało ofiarę.

Z racji zbliżających się Świąt zechciejmy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy chcą przyjąć Sakramenty Pokuty i Pojednania i Eucharystii. Możliwość odwiedzin już w dniu jutrzejszym. Przypominam, że ze spowiedzi możemy korzystać w każdym dniu zaraz po otwarciu kościoła na pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

Niech błogosławieństwo dziś przyjmowane pomaga nam ćwiczyć się w cnocie pokory.