Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Do naszych domów na Stół Wigilijny są dostarczane przez znane osoby z parafii Poświęcone Opłatki. Ofiarę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; w środę św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, w czwartek św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

Dzieci zapraszam na swoje Msze św. roratnie o NMP we wtorki i piątki. Następna Niedziela to niedziela Gaudete-Radości. ( zad.)

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Mariannie za zasilenie 4 szuflady.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na witraż nad Ołtarzem 166 rodzin przekazało ofiarę.

Dla chętnych są do nabycia w zakrystii kalendarze w cenie 8 zł. Możemy wspierając Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywać Świece Wigilijne, są jeszcze duże w cenie 20 zł.

Z racji zbliżających się Świąt w najbliższą sobotę zechciejmy przyjąć Sakrament Pokuty i Pojednania. Możliwość spowiedzi od 8.30- 9.30, i po południu od 16.30- 17.30. I jak zawsze w każdym dniu zaraz po otwarciu kościoła na pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

Niech błogosławieństwo jakie dziś przyjmiemy dodaje nam sił, abyśmy nie pozostawali bezczynni w Adwencie, oczekując nadejścia Zbawiciela.