Dzisiaj I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny i jednocześnie I niedziela kolejnego miesiąca gdy Adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Za tydzień w II niedzielę adwentu, obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Do naszych domów na Stół Wigilijny zostaną dostarczone przez znane osoby z parafii Poświęcone Opłatki. Ofiarę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Suma rachunków za prąd od 01.03.2022-31.12.2023r.= 29.709,11zł

W liturgii tygodnia w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci zapraszam na swoje Msze św. roratnie o NMP we wtorki i piątki. Przeżywamy również pierwszy czwartek miesiąca.

Przypominam, że uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest oczywiste.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Pani Annie Hetmańczyk za wianuszki adwentowe do Wieńca. Dziękuję za zasilenie 4 szuflady ministrantom; Konradowi i Wojciechowi Achmirowicz.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Na witraż nad Ołtarzem 163 rodziny przekazało ofiarę.

Dla chętnych są do nabycia w zakrystii kalendarze w cenie 8 zł. Możemy wspierając Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywać Świece Wigilijne. Mała w cenie 10, duża w cenie 20 zł.

Niech błogosławieństwo jakie dziś przyjmiemy Najświętszym Sakramentem, umacnia nas, w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana, naszego Zbawcy i Odkupiciela.