Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Światowy Dzień Ubogich.

W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św.o godz.10.30 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W czwartek w liturgii wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy, a w piątek Bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy ks. prof. Pawłowi Sobierajskiemu, który w ubiegłą niedzielę uprzedzając wspomnienie św. Cecylii, dokonał poświęcenia organów i dziękuję wszystkim obecnym na koncercie organowym wykonaniu Pana Klaudiusza Jania wraz z solistą księdzem Pawłem. Były to bardzo podniosłe chwile.

W zakrystii dla chętnych już są do nabycia kalendarze na 2023 rok.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

W najbliższym czasie do naszych rodzin zostaną dostarczone poświęcone Opłatki na Stół Wigilijny. Ofiary złożone przy przyjęciu opłatków, przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

Niech błogosławieństwo, które dzisiaj otrzymujemy dodaje sił abyśmy z odwagą pielgrzymowali ku naszej prawdziwej ojczyźnie, właściwie odczytując Boże znaki.