Dzisiaj XXXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Wieńczymy Tydzień Misyjny jeszcze raz dziękuję Siostrom Karmelitankom, za Słowo o Misjach i wszystkim przybyłym na Koncert.

We wtorek 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz.08.00 w kościele, o 11.00 na Cmentarzu. Wcześniej poświecenie grobów i wypominki. Przy wejściu na cmentarz, jak w latach poprzednich ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć Seminarium Duchowne.” Bóg zapłać „ za wszelkie ofiary.

Pamiętajmy, że w czasie trwania Octawy uroczystości, pod zwykłymi warunkami możemy zyskać Odpust dla dusz czyścowych, i przed Mszą św. popołudniową Modlitwa Różańcowa z Wypominkami.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. o 17.00 w int. Zmarłych w ostatnim roku.

W tym tygodniu w liturgii pierwsze; czwartek, piątek i sobotę m-ca.

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Wypominki to szczególna modlitwa do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „ przedsionkiem nieba ”. Przy składaniu wypominków rocznych, proszę o podanie godziny ich wspominania.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Już na Odpust do naszej Świątyni udało się sprowadzić nowe organy-wyjątkowy instrument. Już za tydzień 6 listopada o godz.16.00, ks. prof. Paweł Sobierajski uprzedzając wspomnienie św. Cecylii, dokonana poświęcenia organów i będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu Pana Klaudiusza Jania wraz z solistą księdzem Pawłem.

Niech błogosławieństwo, które dzisiaj otrzymujemy przypomina Nam, że Jezus zawsze czeka na Nas w swojej Świątyni.

Intencja Mszy Świętej w Dzień Zaduszny za zmarłych w ostatnim roku z Naszej Wspólnoty Parafialnej;
Czesławę Wądołowską, Ireneusza Kubik, Sabinę Libawski, Henryka Łuczak, Bogusławę Miśtak, Irenę Bizan, Henryka Romik, Konrada Gajdzik, Teresę Stefańską, Helenę Bielicką, Marię Chałupka, Danutę Woszczyk, Wandę Górską, Janusza Caban, Marię Dreja, Halinę Łęgowik, Lesławę Kurczabińską, Aleksandrę Piątek, Jerzego Dygulskiego, Mirosławę Banaszek, Marię Pala, Ireneusza Lisik, Adolfa Czyja, Janusza Dulik, Jacka Serwecińskiego, Bogusławę Możdżeń, Zygmunta Wyderka, Barbarę Kowalik, Janinę Lecińską, Beatę Wolna, Tadeusza Oramus, Edwarda Jaskulskiego, Helenę Skowyrską, Jerzego Kuwałek, Ewę Wyszyńską, Otolię Czyż, Krystynę Pawełczyk, Henryka Żerebiec, Andrzeja Binko, Kazimierę Ferdyn, Marka Binko, Irenę Januchta, Mariannę Babiak, Mariana Prochazkę, Zdzisława Kwiatkowskiego, Bogdana Klich, Helenę Lisik, Annę Klimczyk, Romana Słania, Andrzeja Watoła, Marię Knopek, Danielę Filipowską.