Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie trzecia miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie parafii. Dzisiaj wspominając św. Stanisława Kostkę modlimy się w intencji Ojczyzny, dzieci i młodzieży.

Przypominam, że Msza św. o godz. 10.30 jest szczególnie ważna dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym i katechetycznym do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców proszę o odebranie lub zwrócenie wypełnionych Deklaracji. Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania również przypominam o uczestnictwie we Mszy św. i o odebraniu Deklaracji wyjaśniającej zasady przygotowania.

W środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zachęcam do lektury Ewangelii spisanej przez tego autora.

Dziękuję wszystkim, którzy w święto Podwyższenia Krzyża Świętego uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i przyozdobili krzyże.

Dzisiaj Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu zaprasza na Marsz DLA ŻYCIA i RODZINY. Natomiast w najbliższą sobotę rozpoczyna się XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Programy tych spotkań na plakatach w gablotach.

Po Mszach św. zachęcam aby zobaczyć Salę Pamięci-ten skrawek historii naszej Parafii. W Sali jest również możliwość wypożyczenia dobrej książki lub pozostawienie dobrej książki aby z niej skorzystać.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do Świątyni. Dziękuję Panu Wojciechowi Zaparty za podstawienie przyczepy i wywiezienie trawy i resztek gałęzi obciętych po pielęgnacji.

Niech błogosławieństwo, które otrzymujemy uświadamia nam, że Bóg za życie tu na ziemi wystawi nam rachunek tuż po naszej śmierci.