Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

W najbliższą sobotę 3 września przypada dzień imienin ks. bpa Grzegorza. Pamiętajmy na modlitwie o Pasterzu naszej diecezji, aby cieszył się dobrym zdrowiem i obfitością Bożego błogosławieństwa.

Następna Niedziela jest pierwszą miesiąca. W czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli i katechetów, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszam wszystkich uczniów na niedzielne Msze św.

Polecamy w naszych modlitwach powracających z wakacji.

W tym tygodniu przypadają pierwsze;czwartek, piątek i sobota m-ca. Zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii, czy w świątyni czy na konto parafialne. Trwają jeszcze prace w Sali pamięci i nabiera już ciekawej formy. Bardzo dziękuję Pani Elżbiecie Kulik i Paniom Krystynie Kłys, Zofii Ferdyn, Magdzie Sapińskiej, Lucynie Kozera,Mieczysławie Romik za wymycie posadzek, schodów i rekwizytów do naszej Sali. Dziękuję Panu Andrzejowi Chrobak za pomoc przy innych pracach. Bardzo dziękuję Panu Rafałowi Żrałek za naprawienie bramy wejściowej do kościoła i zakupienie i zamontowanie nowych ograniczników. Dziękuję Pani Teresie Holik za opiekę nad pomnikiem Jana Pawła II i Paniom, które na uroczystość MB Częstochowskiej wyplewiły kwiaty przy grocie. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do Świątyni.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Mateusz Tutaj wolny, zam. par. tutejsza i Kamila Matysek wolna, zam. par. św. Stanisława B.M. w Czeladzi. Zapowiedź I.

Niech błogosławieństwo jakie dziś otrzymujemy, pomaga nam nieustannie używać słów; proszę, dziękuję, przepraszam, przebaczam, które świadczą o naszej kulturze i o pokorze.