Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Trwa miesiąc sierpień- czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do pielgrzymowania na Jasną Górę. Już we wtorek z Będzina Syberki wyruszy II człon Pielgrzymki Zagłębiowskiej.

W środę w liturgii święto św. Bartłomieja, Apostoła , w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich wracających po letnim wypoczynku.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii, czy w świątyni czy na konto parafialne. Zakończono prace remontowe w Sali pamięci. Koszt tych prac to kwota ok.9 tys. zł. Dziękuję Panu Andrzejowi Chrobak za pomoc w tych pracach i ofiarę 2 tys.zł. na ten cel. Dziękuję również za pomoc Panom Stanisławowi Ferdyn i Edwardowi Pawełczyk. Dodatkowo pomalowano i uzupełniono tynki i wentylację w korytarzu pod dzwonnicą i pomalowane zostały pomieszczenia kotłowni w kościele i na plebanii. Bardzo proszę Panie czy Panów o wymycie posadzek i niektórych rekwizytów do naszej Sali. Godzinę tych prac proszę uzgodnić z Panią Miecią.

Dziękujemy Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Dziękujemy Paniom, które ofiarowują kwiaty do Świątyni.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Mateusz Banach wolny, zam. par. tutejsza i Klaudia Sasin wolna, zam. par. NMP Królowej Polski w Raciborzu. Zapowiedź II.

Niech błogosławieństwo jakie dziś otrzymujemy, pomaga nam być wiernymi Bożym przykazaniom i nauce Ewangelii.