Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Trwa miesiąc sierpień- czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji i do pielgrzymowania na Jasną Górę.

Jutro 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. przed Jej zakończeniem błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W środę w liturgii wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, Prezbitera, w sobotę św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.

Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich przebywających na letnim wypoczynku.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii, czy w świątyni czy na konto parafialne. Jeszcze trwają prace remontowe w Sali pamięci. Mamy nadzieję, że na odpust parafialny będzie można poświęcić tę salę i oddać ją do wglądu wszystkim parafianom.

Dziękujemy Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Dziękujemy Paniom, które ofiarowują kwiaty do Świątyni.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Mateusz Banach wolny, zam. par. tutejsza i Klaudia Sasin wolna, zam. par. NMP Królowej Polski w Raciborzu. Zapowiedź I.

Niech błogosławieństwo jakie dziś otrzymujemy, pomaga nam strzec naszej wiary.