Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie pierwsza miesiąca gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Trwa miesiąc sierpień- czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do podejmowania dobrowolnej abstynencji i do pielgrzymowania na Jasną Górę.

W poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Z Olkusza wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W środę święto św. Wawrzyńca.

Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich przebywających na letnim wypoczynku.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii, czy w świątyni czy na konto parafialne.

Dziękuję Panom; Stanisławowi Ferdyn, Piotrowi Masłoń, Edwardowi Pawełczykowi, Konradowi Achmirowicz za wysprzątanie i przygotowanie do prac remontowych sali pod wejściem do kościoła. W tym tygodniu wreszcie rozpoczną się tam prace związane z przygotowaniem Sali Pamięci. Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na Niedzielę. Dziękuję Paniom, które ofiarowują kwiaty do Świątyni, jak również dziękuję za kwiaty Nowożeńcom.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Radosław Wyderka, wolny, zam.par.tut. i Aleksandra Huczak, wolna, zam.par.NSPJ w Zabrzu-Rokitnicy. Zap.III.

Niech błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, jakie dziś otrzymujemy, umacnia Nas w dawaniu Świadectwa wiary na co dzień.