Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę diakoni naszej diecezji w Katedrze Sosnowieckiej przyjmą Święcenia Kapłańskie. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie.

W następną Niedzielę o godz. 11.00 dzieci naszej Parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin będzie w sobotę o godz.09.00. Proszę rodziców o przygotowanie Świątyni i terenu wokół Kościoła na tę uroczystość. Uczestników tej Mszy św. nie związanych rodzinnie z dziećmi pierwszokomunijnymi zachęcam do obecności na Mszach świętych o godz. 08.00 i 16.00.

W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Przed Mszą świętą popołudniową przez cały ten czas zapraszam na Nabożeństwo ku czci NSPJ. Obchodzimy w tym dniu Dzień Dziecka i ogarniamy modlitwą wszystkie dzieci całego świata.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; w środę św. Justyna, Męczennika, w piątek św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników. Natomiast we wtorek Święto Nawiedzenia NMP.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Dziękuję bardzo bardzo za modlitwę, życzenia, kwiaty i różne podarunki z racji moich „18 ur.”; Dzieciom, Młodzieży, Służbie Liturgicznej, Członkiniom Koła Żywego Różańca, Kołu Gospodyń, Zespołowi „ Rogozanki ”, Chórowi Parafialnemu i Wszystkim Wam drodzy Parafianie.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Dariusz Jan Kozioł i Joanna Helena Świerczek zam. par. tutejsza. Zap. II.

Niech błogosławieństwo jakim dzisiaj jesteśmy obdarowani pozwala nam tak kroczyć śladami Chrystusa, aby dotrzeć do Nieba.