Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

W poniedziałek drugi dzień świąt wielkanocnych. Taca jest przeznaczona na uczelnie katolickie.

W piątek ze względu na uroczyste obchody Octawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na Caritas czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Wtedy również zwracamy nasze puszki z Jałmużną Wielkopostną.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii. Na kwiaty do Bożego Grobu została złożona ofiara 460 zł.

Dziękuję za posprzątanie kościoła na święta, Paniom; Danucie Cygan, Jadwidze Śliwińskiej, Eugeni Możdżeń, Krystynie Kłys, Zofii Ferdyn, Magdzie Sapińskiej, Ilonie Masło, Lucynie Kozera, Marzenie Gaj i Mieczysławie Romik. Dziękuję Paniom; Teresie Holik za udekorowanie pomnika Jana Pawła i Jolancie Wróbel za udekorowanie groty Matki Bożej. Dziękuję Druhom Strażakom OSP Rogoźnik za wystawienie Warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę i Asystę w Wigilię Paschalną w czasie Procesji Rezurekcyjnej. Dziękuję solistkom Paniom; Oli i Kamili za bardzo piękną oprawę muzyczną Triduum Paschalnego i Panu Organiście Wojciechowi. Dziękuję naszym Szafarzom Eucharystii i całej Służbie Liturgicznej Ołtarza za piękną służbę, którą wszyscy widzimy i doceniamy. Dziękuję dzieciom za piękne życzenia i kwiaty z racji dnia kapłańskiego. Dziękuję Wszystkim, którzy wytrwali przez całe Triduum Paschalne. Dziękuję za życzenia i wszelkie gesty życzliwości.

Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj ze wolna jesteś od mroku, co świat okrywa”

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy Moc ZMARTWYCHWSTAŁEGO CHRYSTUSA pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w naszych sercach nadzieję i radość. Chrystus po Zmartwychwstaniu mówi uczniom: Pokój Wam ! Życzę Wam Drodzy Parafianie, Waszym Bliskim i Gościom pokoju w Rodzinach, pokoju w sercu, pokoju na świecie ! Niech Jezus napełni nasze domy pokojem i radością ! Niech utwierdzi naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią czy gniewem. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania.