Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta.

Wieńczymy dzisiaj nasze 3-dniowe adwentowe rekolekcje. Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Maksymiliana Michcika, który kolejny raz poprowadził parafialne rekolekcje przed świętami. Niech Boże Dziecię ogarnia ks. Maksymiliana ciepłem i miłością.

Wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy jeszcze nabywać świece na Stół Wigilijny i Opłatki jeśli jeszcze nie mamy.

W liturgii wspomnienia obowiązkowe; we wtorek św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy,w środę św.Jana od Krzyża,Prezbitera i Doktora K-ła.

Od najbliższej soboty 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, i te ofiary, które zaczęły wpływać na nowe Organy.

Są jeszcze do nabycia kalendarze na 2023 rok.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Do naszych rodzin zostały dostarczone poświęcone Opłatki na Stół Wigilijny. Wielkie podziękowania dla Pań; Honoraty Ziemba, Zofii Ferdyn, Haliny Gorczyckiej, Mieczysławy Romik, Róży Przybyłek, Stanisławy Jareckiej,Krystyny Pilis,Haliny Kotuła i Pana Stanisława Ferdyn, za podjęcie się tej chwalebnej misji. Bóg zapłać za złożone ofiary przy przyjęciu opłatków, w wysokości 9.510 zł, które przeznaczamy na rachunki za ogrzewanie kościoła. Jakie będą w tym roku wszystkich poinformuję.

Niech błogosławieństwo, które dzisiaj otrzymujemy pomaga Nam zachować Słowo Boże, aby wydało dobry owoc w naszym życiu.