Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz.10.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymają poświęcone modlitewniki.

Wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy już nabywać świece na Stół Wigilijny.

W środę w liturgii wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła, a we czwartek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym tygodniu, aby dobrze i godnie przygotować się do Świąt, w piątek rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Spowiedź w sobotę od 8.30-9.30 i od 16.30-17.30. Msze św. w piątek i w sobotę o godz.09.00 i 17.00. W niedzielę porządek jak zawsze.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

W zakrystii dla chętnych do nabycia kalendarze na 2023 rok.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Do naszych rodzin dostarczane są poświęcone Opłatki na Stół Wigilijny. Ofiary złożone przy przyjęciu opłatków, przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

Niech błogosławieństwo, które dzisiaj otrzymujemy Najświętszym Sakramentem pomaga Nam w nawróceniu, tzn. z dnia na dzień wyrzekaniu się swego głęboko zakorzenionego samolubstwa i wszelkiego zła.