Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu i jednocześnie pierwsza miesiąca, kiedy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W piątek o 16.30,modlimy się; Nabożeństwem Drogi Krzyżowej, a w Niedzielę po Mszy św. popołudniowej Nabożeństwem Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Dla kandydatów do Bierzmowania udział w Drodze Krzyżowej winien być oczywisty.

W następną niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Uroczystości Pierwszej Komunii św.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii. Jak zapewne zauważyliśmy, jako owoc Roku św. Józefa mamy obraz św. Józefa w naszej Świątyni i obraz wyniesionego na Ołtarze w roku św. Józefa, bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Poświęcenie tych obrazów nastąpi w czasie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych, które rozpocznie 17 marca Peregrynacja Krzyża Papieskiego i Relikwii JP II. Przy Ołtarzu św. Jadwigi Śląskiej naszej Patronki są umieszczone byłe Relikwie św. Jadwigi i będzie nowy Relikwiarz-ufundowany przez KGW naszej Parafii ( można go obejrzeć z bliska, wystawiony jest na stoliku ), na nasze własne relikwie św. Jana Pawła II, które wprowadzi do naszej Świątyni 18 marca Arcybiskup Lwowski Mieczysław Mokrzycki, osobisty Sekretarz Jana Pawła II i Świadek Jego śmierci.

Bóg zapłać, na Ukrainę, złożyliśmy do tej pory do puszki 2150 zł. Chętni pragnący składać przez okres Wielkiego Postu- jałmużnę, na Dzieła Miłosierdzia Caritas mogą odebrać Skarbonki w zakrystii.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę.

Po każdej Mszy św. w specjalnej modlitwie polecamy Bogu naszą Parafię, abyśmy jak najowocniej przygotowali się na dni Rekolekcji Wielkopostnych wraz z Peregrynacją Krzyża Papieskiego i Relikwii św. Jana Pawła II.

Błogosławieństwo Najświętszego Sakramentu niech umacnia nas w wielkopostnych postanowieniach.