Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Następna Niedziela będzie pierwszą miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy już nabywać świece na Stół Wigilijny. Duża w cenie 18 zł i mała w cenie 8 zł.

W środę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Zachęcam do odprawienia nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, czy w świątyni, czy przelewem na konto parafialne.

W zakrystii dla chętnych już są do nabycia kalendarze na 2023 rok.

Dziękuję Pani Mieczysławie za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Do naszych rodzin są już dostarczane poświęcone Opłatki na Stół Wigilijny. Ofiary złożone przy przyjęciu opłatków, przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

Niech błogosławieństwo, które dzisiaj otrzymujemy w darze od Boga, napełnia światłem, drogi naszej wiary.