Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

W tym tygodniu w Liturgii w czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Trwają Nabożeństwa Różańcowe. Szczególnie zapraszam na tę piękną modlitwę dzieci i młodzież. Dobrze byłoby, aby uczniowie klas siódmych, którzy będą chcieli przyjąć Sakrament Bierzmowania chociaż raz w tygodniu uczestniczyli w tym Nabożeństwie.

Jak widzimy zostały zakończone fundamentalne prace nad wejściem do naszej Świątyni bez jednego stopnia. Mam nadzieję, że ta bardzo poważna inwestycja będzie dobrze służyła potrzebującym. Zostały jeszcze do zrobienia drobne prace wykończeniowe.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych. To czas szczególnej modlitwy do Boga, aby zmarli z naszych rodzin mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „ przedsionkiem nieba’’. Możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecać, w wypominkach octawalnych czy rocznych.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj, pozwala nam patrzeć na świat oczami wiary i kroczyć za Jezusem.