Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W całym Kościele przeżywamy XXI Dzień Papieski. Ofiarą do puszek zechciejmy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienia obowiązkowe w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli i profesorów wyższych uczelni w Dniu Edukacji Narodowej.

W następną Niedzielę w naszej Parafii w szczególny sposób czcimy naszą Patronkę św. Jadwigę Śląską. Wszystkich Parafian i Gości zapraszam na Uroczystą Sumę Odpustową, której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Prefekt Wyższego Seminarium Diecezji Sosnowieckiej ks. Paweł Krawczyk. Ze względu na pandemię nie będzie ucałowania Relikwii naszej Patronki. Ofiary z racji przeżywanej również Niedzieli Seminaryjnej przeznaczamy na potrzeby Seminarium.

Dziękuję Paniom; Marii Klima, Magdzie Sapińskiej, Mirosławie Lisik, Zofii Ferdyn, Halinie Kotuła za pielęgnacje roślin wokół kościoła. Zapraszam do generalnego sprzątania naszej świątyni na Odpust.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. To czas szczególnej modlitwy do Boga, aby zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Możemy już zgłaszać zmarłych z naszych rodzin na wypominki octawalne, półroczne czy roczne.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii. W najbliższym czasie zostaną zakończone prace nad zadaszeniem nad ołtarzem na cmentarzu, jak również w październiku jest nadzieja że będzie gotowy podjazd dla wózków.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj, pozwala nam kroczyć za Jezusem.