Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Za tydzień w adoracji Najświętszego Sakramentu wypraszamy trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

Jutro w dzień NMP Anielskiej przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św, nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie modlitwy w int.Ojca św.i brak przywiązania do grzechu.

W okresie wypoczynku zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę oraz zgłębianie Pisma Świętego.

W liturgii tygodnia w środę wspomnienie obowiązkowe św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. W piątek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę. Dziękuję P. Ryszardowi Bacia za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć;
Mariusz Matuszczyk, wolny zam.par.Niepokalanego Poczęcia NMP w S-cu i Klaudia Wiktoria Bloch, wolna par.tut.zap.III.
Piotr Andrzej Pitas i Sylwia Marzena Szlachcic wolni zam.par tut.zap.II.
Dawid Skoczylas wolny zam.par.Podwyższenia Krzyża św. w Katowicach i Maja Anna Fisior wolna zam.par.tut.zap.I.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj wzmaga w nas pragnienie Chleba Życia.