Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym, wieńcząca XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Za przyczyną św. Patrona dnia wypraszamy potrzebne łaski dla kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców.

W okresie wypoczynku zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę oraz zgłębianie Pisma Świętego.

W liturgii tygodnia wspomnienia obowiązkowe; jutro św. Joachima i Anny Rodziców NMP. Pamięcią w modlitwie ogarniamy Panią katechetkę Annę Dydak. W czwartek św. Marty, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

W następną Niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień. W czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu wypraszamy trzeźwość w Polsce.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę.

Intencje Mszy świętych.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
Mikołaj Piotr Kloszczyk, wolny zam.par.tutejsza i Weronika Anna Miga, wolna zam.par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzbarku Warmińskim zap. III
Mariusz Matuszczyk, wolny zam.par.Niepokalanego Poczęcia NMP w S-cu i Klaudia Wiktoria Bloch, wolna par.tut.zap.II.
Piotr Andrzej Pitas i Sylwia Marzena Szlachcic wolni zam.par t.z.I.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj, pomaga nam zrozumieć, że dla miłości, dla chleba i dla życia stworzył nas Bóg.