Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W adoracji Najświętszego Sakramentu z racji miesiąca abstynencji wypraszamy trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

Jutro w święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy, z Olkusza wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do modlitewnego udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. We wtorek święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika. W środę wspomnienie obowiązkowe św. Klary, Dziewicy, a w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W okresie wypoczynku zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę oraz zgłębianie Pisma Świętego.

Za tydzień, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o rolnikach i tegorocznych zbiorach oraz wszystkich powracających z letniego wypoczynku.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę.

Intencje Mszy świętych.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
Piotr Andrzej Pitas i Sylwia Marzena Szlachcic wolni zam. par. tut. zap. III.
Dawid Skoczylas wolny zam. par. Podwyższenia Krzyża św. w Katowicach i Maja Anna Fisior wolna zam. par. tut.zap.II.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj Najświętszym Sakramentem wzmaga w nas wiarę w Chrystusa-Prawdziwy Chleb na życie wieczne.