Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła i jednocześnie pierwsza miesiąca, gdy adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

W okresie wypoczynku zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę oraz zgłębianie Pisma Świętego.

We wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w czwartek św. Jana z Dukli.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy położeniu nowych granitowych schodów do plebanii. Musimy również ze względu na obecne warunki atmosferyczne doubezpieczyć całą instalację fotowoltaiczną. Koszt tych inwestycji to 14000 zł.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy wstąpili do nowej Róży Różańca, ogarniając modlitwą szczególnie dzieci. Dziękuję nowej Zelatorce Pani Joli Ferdyn za przewodniczenie tej Róży i zachęcam do organizowania kolejnej bo idea modlitwy różańcowej za dzieci i młodzież, szczególnie w obecnych czasach jest bezcenna.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę. Dziękuję P. Ryszardowi Bacia za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii, a P. Markowi Wróbel za halogeny słoneczne podświetlające figurę Matki Bożej w Grocie i nową-oczekiwaną z racji tego roku figurę św. Józefa przy plebanii

21 lipca o godz.14.00 zostaną odebrane wszystkie elektrośmieci, które do tego czasu możemy składać tuż za bramą od strony ul. Kościuszki, tej naprzeciwko P. Mieci.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj Najświętszym Sakramentem dodaje potrzebnych sił do dawania dobrego świadectwa naszym życiem szczególnie w czasie wakacyjnego odpoczynku.