Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare ( Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „ Niedziela róż ’’, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami.

W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 16.30 i Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz.16.00.

Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby Kościoła, zarówno te składane w czasie Liturgii jak i drogą elektroniczną

Dziękuję Paniom Mirosławie Lisik, Elżbiecie Kulik i Mieczysławie Romik za przygotowanie kościoła na niedzielę, a Paniom Ilonie Masło, Magdzie Sapińskiej, Zofii Ferdyn i Lucynie Kozera za zrobienie porządku przed kościołem.

Jak widać zniknęły już rusztowania co oznacza skończenie prac w środku naszej Świątyni. Został też zamontowany z tyłu zakrystii podgrzewacz do wody. Był już pomocny przy ostatnim sprzątaniu.

Już dzisiaj zapraszam Parafian na Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień od 21 marca. Z Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie można skorzystać w niedzielę przed i podczas Mszy św. oraz w poniedziałek od 8.30 -10.00 i 16.30- 18.00.

Intencje Mszy świętych.

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Dawid Słonina wolny zam. Miedźno par. św. Katarzyny i Paulina Chryczyk wolna zam. par. tutejsza zap. III.
Ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między Nupturientami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić Kancelarię Parafialną.

Niech błogosławieństwo umacnia nas w naszych postanowieniach.