Dzisiaj trzecia niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Przygotowując się do Świąt po raz kolejny, na wszystkich Mszach świętych Słowo Boże głosi ks. Maksymilian Michcik, któremu serdecznie dziękujemy za głoszone Słowo Boże, posługę w konfesjonale i życzymy Błogosławionych Świąt dla całej Wspólnoty zakonnej. W czasie celebry mamy możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W następną niedzielę chcemy Adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i przygotować się bezpośrednio do świętowania Narodzin Jezusa.

W Liturgii wspomnienia obowiązkowe; w poniedziałek św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

Caritas prowadzi akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece na Stół Wigilijny; mała 10 zł, duża 15 zł.

Do naszych rodzin są dostarczane poświęcone Opłatki Wigilijne. Zebrane ofiary przeznaczamy na cele ogrzewania naszej Świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W zakrystii można nabyć Kalendarze na 2022 rok w cenie 5 zł.

Dziękuję P. Mieczysławie za przygotowanie Świątyni na niedzielę.

Niech błogosławieństwo jakie otrzymujemy dzisiaj pozwoli nam jak najowocniej przeżywać czas adwentu i oczekiwania Syna Bożego.