Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Adorując Najświętszy Sakrament polecamy Bogu Miłosierdzia zmarłych z naszych rodzin. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Jutro obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej-Matki wszystkich kościołów świata.

W środę przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

W liturgii tygodnia przeżywamy wspomnienia obowiązkowe; we wtorek św. Leona Wielkiego papieża, w środę św. Marcina z Tours biskupa, we czwartek św. Jozafata biskupa i męczennika, w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich.

Dziękuję Panu Arkadiuszowi Ziemba za ponowne wywiezienie gruzu i ziemi po zakończeniu naszych prac ziemnych. Paniom Halinie Kotuła, Zofii Ferdyn, Elżbiecie Kulig i Mieczysławie Romik dziękuję, za przygotowanie kościoła na niedzielę.

Możemy jeszcze zgłaszać bliskich zmarłych, których chcemy wspominać w wypominkach rocznych w kościele przed wybraną Mszą św.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to w Zakrystii są już do nabycia Kalendarze na 2021 rok.

Intencje Mszy świętych.

Niech błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem umacnia nas na drodze wiary w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i życie wieczne.